Uudised

Tserebraalparalüüsi kongress toimub esimest korda Eestis

17.01.2024

 

Esmakordselt toimub EEMCPDMi* 10. kongress tänavu 13.–15. juunil Eestis!

👩‍🏫 Konverentsi lektorid on oma ala vaieldamatud asjatundjad USAst, Iisraelist, Saksamaalt ja teistest riikidest. Esinejate seas on esinduslik osakaal oma erialatippudelt Eestist.

💬 „Tserebraalparalüüsile leevenduste leidmisse on kaasatud ja kongressile oodatud väga erinevate erialade spetsialistid: ortopeedid, neuroloogid, taastusraviarstid ja -spetsialistid, füsioterapeudid ning kõik teised neuroortopeedia valdkonna, puuetega laste, harvikhaigustega tegelevad huvilised,“ tutvustab kongressi Tallinna Lastehaigla traumatoloogia ja ortopeedia vastutav arst dr Jana Kritt.

 

👨‍⚕️👨‍👩‍👧‍👦 Kolmel intensiivsel koolituspäeval võib kuulda põnevaid loenguid neuroortopeedia, kõrgtehnoloogilistest arengutest meditsiini vallas ja digitaalsetest tulevikku suunatud lahendustest. Kolmas konverentsipäev on patsiendipäev.

 

🐌 Konverentsi motoks on „Tasa sõuad, kaugele jõuad”, mis
✅ viitab eestlaste põhjalikkusele ja rahulikkusele
✅ kirjeldab hästi EEMCPDM-i soovi vahetada ideid
✅ teadvustada, et arengud eeldavad kannatlikkust
✅ ühineda selles valdkonnas nii rahvuste kui ka erialade üleselt
✅ kaasata patsiente, peresid ning hooldajaid.

 

📸 Fotol: Lastehaigla rahvusvaheline SDR meeskond, kellega koostöös on valdkonda aastakümneid arendatud, paremal dr Jana Kritt.

 


EEMCPDM* East European and Mediterranean Cerebral Palsy and Developmental Medicine – on tserebaalparalüüsiga tegelevaid arste ja teisi erialaspetsialiste ühendav rahvusvaheline organisatsioon.
AACPDM** American Academy for Cerebral Palsy and Developmental Medicine


 

📌 Registreeri konverentsile ja tule kuulama:
https://www.conference-expert.eu/en/eemcpdm2024/en/conferences/s2/1149-10th-east-european-and-mediterranean-cerebral-palsy-and-developmental-medicine-conference-2024